Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yüzüncü Yıl Logosu Atatürk
  Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa ÇAKMAK'ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı  
  22.04.2024

    23 Nisan 1920, Türk milletinin iradesini temsil eden Türkiye Büyük Millet Meclisinin açıldığı ve Türk milletinin egemenliğini ilan ettiği tarihtir. Bu yıl, bu mutlu gününün 104. yıl dönümünü coşku içinde kutlamanın sevincini yaşıyoruz.

  Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılması, Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğindeki istiklal mücadelemizin dönüm noktası olmuş ve bu tarihte egemenliğin kayıtsız şartsız Türk milletine ait olduğu yeni bir devletin ilk adımı atılmıştır.       

   Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal; geleceğimizin teminatı ve bugünün ortağı çocuklarımıza verdiği önemin göstergesi olarak, bu kutlu günü, çocuklara bayram olarak armağan etmiştir. Bu bayram; ülkemizde, tüm dünya çocuklarıyla beraber büyük bir heyecan ve sevinç içerisinde kutlanmaktadır.

  Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetimizin ve Türkiye Büyük Millet Meclisimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, aziz şehit ve gazilerimizi minnet ve saygı ile  anıyor, bu günü anlamlandıran ve geleceğimizin teminatı olan tüm çocuklarımızı sevgiyle kucaklıyor, bayramın tüm dünya çocuklarına barış ve mutluluk getirmesi temennisiyle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyorum.    

   

       Saygılarımla

     Mustafa ÇAKMAK   

  Edirne Cumhuriyet Başsavcısı

  Adres

  İstasyon Mah. Hakim Çağlar Işık Caddesi. Edirne Adalet Sarayı Merkez Edirne

  Telefon

  0284 225 10 31

  E-Posta