Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yüzüncü Yıl Logosu Atatürk
  Cumhuriyet Başsavcımız Mustafa ÇAKMAK’ın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı
  17.05.2024

  Cumhuriyet Başsavcımız Mustafa ÇAKMAK’ın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

  Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna giden yolda, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bağımsızlık mücadelemizi başlatmak üzere Samsun’a çıkışının 105. yıl dönümünü büyük bir heyecan ve coşkuyla kutluyoruz.

  19 Mayıs 1919; milletimizin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde işgal devletlerine karşı bağımsızlık ateşini yaktığı gündür. Tarihimizin önemli dönüm noktalarından biri olan 19 Mayıs’ın, Gençlik ve Spor Bayramı olarak kutlanması, gençlere verilen değeri ve duyulan güveni göstermesi bakımından son derece anlamlıdır.   Gençlerimizi kendine güvenen, çağdaş, bilgi birikimine sahip, milli ve manevi değerlerine sahip çıkan, demokrasiye inanan, çalışkan, verimli, üretken insanlar olarak yetiştirmek en önemli görevimizdir. 

   Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere bağımsızlığımızı borçlu olduğumuz bütün şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor; hayatta olan kahraman gazilerimize sağlıklı, güzel bir yaşam diliyor; yarınlarımızın güvencesi tüm gençlerimizin ve halkımızın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor, saygılar sunuyorum.

  Mustafa ÇAKMAK         
  Edirne Cumhuriyet Başsavcısı

  Adres

  İstasyon Mah. Hakim Çağlar Işık Caddesi. Edirne Adalet Sarayı Merkez Edirne

  Telefon

  0284 225 10 31

  E-Posta